• 486 112 233
  • 605 965 088
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Prezentiáda 2022

Každoročně se Prezentiády účastní stovky žáků z celé České a Slovenské republiky. Soutěžní týmy nejdříve vytvoří prezentaci na jedno ze zadaných témat a poté ji zašlou do školního kola. Prezentace jsou zhodnoceny odbornou porotou, která z nich vybere 100 nejlepších pro postup do krajského kola.

V krajském kole týmy obohatí svou prezentaci ze školního kola o verbální projev. U všech výstupů bude přítomna odborná porota, která výkony soutěžících zhodnotí a rozhodne o finálním pořadí týmů. 36 nejlepších týmů postoupí do Grandfinále, které se koná 21. 4. na Newton University v Praze. A právě to se jednomu týmu z naší školy podařilo!

Získali jsme 1. místo v krajském kole!

Touto soutěží vybízí organizátoři studenty středních škol a druhého stupně základních škol ke zlepšení výstupu při prezentování. Hravou formou směrujeme soutěžící k prezentování svých nápadů, myšlenek a prací. Každému týmu se dostane zpětné vazby od porotců, díky které budou vědět, co případně zlepšit a čemu se při prezentování naopak v budoucnu vyhnout.

V pátek 1. 4. 2022 se tři týmy ze 7. B naší školy zúčastnily krajského kola Prezentiády:

  • Jana s Anet se umístily na 4. místě se svou prezentací na téma: „Co by kdyby nebyla škola“. Jejich prezentace porotu seznámila s dopady absence škol na příkladech společnosti, práci a společenského života.

  • Lucka s Dorčou se umístily na 3. místě se svou prezentací na téma: „Co by kdyby…“. Porotě dívky vysvětlily, jak sousloví působí na naše běžné životy. Svou prezentaci holky zakončily příběhem o tom, co by se stalo, pokud bychom pozměnili pohádku.

  • Silva s Lukášem se umístili na 1. místě a ponořili se do tématu „Co by kdyby nespadl asteroid, který zabil dinosaury“. Prezentace diváky provedla myšlenkami o dalším vývoji dinosaurů či teorií, jestli by se lidé vůbec vyvinuli v konkurenci dinosaurů nebo jestli by se z dinosaurů vyvinula jiná inteligentní rasa.

Děkujeme za prezentaci školy, energii a čas, který jste nad svými pracemi strávili, a také gratulujeme k vynikajícím výsledkům!

K. Čiháčková