• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Máme vítěze Geologické olympiády

Žák 4. třídy Milan Alex Vévoda se jako vůbec nejmladší účastník Geologické olympiády, který soutěží se žáky druhého stupně a nižších ročníků víceletých gymnázií, stal vítězem krajského kola a postupuje do kola celorepublikového. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!

 
Prezentiáda

Každoročně se Prezentiády účastní stovky žáků z celé České a Slovenské republiky. Soutěžní týmy nejdříve vytvoří prezentaci na jedno ze zadaných témat a poté ji zašlou do Nominačního kola. Prezentace jsou zhodnoceny odbornou porotou, která z nich vybere 100 nejlepších pro postup do on-line kol. V on-line kolech týmy obohatí svou prezentaci z Nominačního kola o verbální projev. U všech výstupů bude přítomna odborná porota, která výkony soutěžících zhodnotí a rozhodne o finálním pořadí týmů. Touto soutěží vybízí organizátoři studenty středních škol a druhého stupně základních škol ke zlepšení výstupu při prezentování. Hravou formou směrujeme soutěžící k prezentování svých nápadů, myšlenek a prací. Každému týmu z on-line kol se dostane zpětné vazby od porotců, díky které budou vědět, co případně zlepšit a čemu se při prezentování naopak v budoucnu vyhnout.

V pondělí 20. 4. 2021 a v úterý 21. 4. 2021 zúčastnila děvčata z 6. B on-line kola Prezentiády, kam dívky postoupily z Nominačního kola. Jana s Luckou se umístily na 4. místě se svou prezentací na téma: Tohle téma je tabu – Mentální anorexie.

Aneta se Silvou se umístily na 6. - 10. místě se svou prezentací na téma: Akce a reakce, kde velkou část prezentace věnovaly fyzice.
Děkujeme dívkám za prezentaci školy, energii a čas, který jste nad svými pracemi strávily!

Gratulujeme ke krásnému umístění obou týmů! K. Čiháčková


 
Šesťáci tvořili HMYZÁKA

Téma hmyzu nás bude v šestých třídách provázet až do konce školního roku. Z toho důvodu jsme zvolili úkol a zároveň Soutěž o nejkrásnější „hmyzáky“ jako první vhled do tématu a motivaci. Děti měly za úkol vybrat si kteréhokoli zástupce hmyzu a vytvořit jeho dvojníka. Fantazii se meze nekladly, vyráběly z papíru, modelíny, kamínků, drátků, korálků, přírodních materiálů, ale mohly hmyzáka připravit i jako svačinku či pohoštění. Na online hodině jsme vyhlásili ty (podle dětí) nejpovedenější. Jak se jim to podařilo, můžete posoudit sami.

Chválím a děkuji všem, kteří se s plným nasazením soutěže zúčastnili. Zdenka Wienerová

20210419 soutez hmyzak big


 
Sedmáci skládali přírodovědné básničky

Žáci 7. A se pokusili skloubit vědu s uměním. Na základě textu: Po stopách posvátných gaviálů v Nepálu a výběru 5 slov z tohoto textu, skládali básničky. Někdo si poradil sám, někdo si přivzal k básnění rodinu. Úkol jsme pojali jako soutěž, rozhodčími byli opět sedmáci. Na online hodině jsme vyhlásili 5 nejhezčích básniček. To, jak se jim povedly, můžete posoudit sami.

Chválím a děkuji všem, kteří se úkolu a soutěže zúčastnili! Zdenka Wienerová

1. místo:
Ze života gaviála
Ema Hloušková

Já jsem malý gaviál
a jsem celkem ohrožen.
To by nikdo nevěřil
že jsem špatně přeložen!

V angličtině gariál
kvůli mému Gharu
a za svým dlouhým ocasem
do země ryju čáru.

Mám životní prostředí,
ale to mi mizí.
Tak mi alespoň zbyde
má pochoutka rybí.

2. místo:
Gaviál Tonda
Matyáš Hajíček

V zoologické zahradě
v českém městě Praha,
zmizel Tonda záhadně
jde o gaviála.

Naposled ho viděli
jak spal po obědě,
a když potom spatřili
že je díra v plotě,
zděšeni ho hledali
našli jenom kotě.

Takže prosím pomozte
najít toho Tondu,
zkusím vám ho popsat
jak nejlíp to zvládnu.

Jeho čelist popíšu
jako úzkou, štíhlou,
zbytek těla opíšu
z těla krokodýlů.

Tohle je náš krokodýl
ten gaviál Tonda,
dlouho tady nepobyl
byl tu jako doma.


3. místo:
Vzácní krokodýli s “pinzetou”
Petra Hofmanová

Gaviálové pocházejí z Pákistánu,
tam já se nikdy nedostanu.
Zde se jim však dobře nedaří,
potravu jim berou rybáři.

Voda v řekách je zde zkalená,
a to pro ně tedy znamená,
že jsou ve volné přírodě na vymření,
a jiné pomoci pro ně není,
než záchranné stanice,
kde daří se jim velice.

Navštívím je tedy v ZOO pražské,
mají se zde jak v zahradě rajské.


4. místo:
Pupík vzácný krokodýl
Barbora Pavlů

Já jsem Pupík vzácný krokodýl,
v Indii bydlím, kde mě zachránil
jeden hodně hodný pán.
Mám ho rád, jmenuje se Dan.

Někdy se mě lidé bojí,
protože dlouhou úzkou čelist mám.
Pokud ale o mou přízeň stojí,
rád si s nimi povídám.

5. místo:
GAVIÁLOVÉ
Emma Myslivcová

V Evropě je nemají,
a v Praze se starají.
V pražské ZOO je to fajn,
gaviálů mají pár.

Vidět je je velká vzácnost,
dotknout se je nemožnost.
Čistou vodu potřebují,
jinak dlouho nepřežijí.

Spousta mláďat uhyne,
lidi jsou však na vině.
Tak je chraňme společně,
a vodu neznečišťujme.

 

 


 
3. místo v okresním kole Matematické olympiády

Dne 31. 3. 2021 proběhlo okresní kolo Matematické olympiády prezenční formou. Z 8. třídy se soutěže zúčastnila pouze Nelly Fialová, která se celkově umístila na krásném 3. místě z 21 účastníků. Nelly moc gratulujeme!

 
1. místo v krajském kole Matematické olympiády

Matematická olympiáda, v níž mají žáci za úkol vyřešit v několikahodinovém limitu několik příkladů zaměřených na schopnost logického úsudku. Výsledkem často není číslo, ale důkaz. V každém případě se žádá podrobné zdůvodnění myšlenkového postupu.

Za kategorii Z9 (základní škola, 9. třída) prezentoval naši školu 4. 1. 2021 ve školním, 27. 1. 2021 v okresním a 16. 3. 2021 v krajském kole Tomáš Kelbasa. Tomáši, gratulujeme k 1. místu!

Děkujeme za prezentaci školy.

K. Čiháčková


 
Školní kolo olympiády z českého jazyka

Na přelomu listopadu a prosince se uskutečnilo školní kolo olympiády z českého jazyka. Žáci měli za úkol vyřešit mluvnickou část a napsat slohovou práci na téma „To bylo ale překvapení“. Soutěže se zúčastnilo 28 žáků, do lednového kola okresního postupují Lída Lenková a Adéla Putíková, obě z 9. A.

Všem zúčastněným mnohokrát děkujeme. L. Holanová a M. Krupičková


 
Výsledky národního kola Bobříka informatiky

Bobřík informatiky je informatická soutěž pro žáky základních a středních škol. Klade si za cíl seznamovat žáky, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače.

Žáci naší školy soutěžili ve 3 kategoriích: Mini (pro 4. a 5. ročník), Benjamin (6. a 7. ročník) a Kadet (8. a 9. ročník). Soutěžící odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Úspěšným řešitelem se stává ten, kdo získá 120 bodů (tedy polovinu maximálního zisku). Seznam všech úspěšných řešitelů naleznete ZDE.


 
Přírodovědný klokan

Dne 16. října 2019 proběhla celostátní soutěž Přírodovědný klokan, určené pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, stejně jako studenty I. a II. ročníku škol středních. Zde žáci prokazují své znalosti z širokého okruhu přírodovědných předmětů. Všem řešitelům děkujeme za účast v soutěži! Srdečně gratulujeme prvním nejlepším žákyním a žákovi za úspěšnou prezentaci školy!

 

Jméno a příjmení

Body/Max. 120

Třída

Lenková Ludmila

75

9. A

Vojtová Kristýna

75

9. B

Kelbasa Tomáš

73

8. B

Prchalová Kateřina

72

9. A


 
Florbal dívek 6.-7. Tříd

Ve středu 23.10. 2019 se konalo ve Sportparku Aréna základní kolo ve florbalu mladších dívek. Turnaj jsme pořádali, tedy stavěli hřiště, nalosovali pořadí zápasů, měřili čas a zapisovali do tabulky. Soupeřky přijely ze ZŠ Husova a ZŠ Švermova. První zápas s týmem ZŠ Švermovy jsme zvládli na jedničku a vyhráli velkým rozdílem 6 : 0. Stejným výsledkem skončilo i utkání mezi týmy ZŠ Husovy a ZŠ Švermovy. Poslední zápas byl tedy bojem o první postupové místo. Dlouho gól nepadl a utkání bylo vyrovnané. Nakonec jsme bohužel dvakrát inkasovali do semifinále se podívá ZŠ Husova.

Sestava:

Mia Cibulková (brankářka),
Aneta Kurfirstová, Emma Myslivcová, Martina Rajnochová, Petra Hofmanová (6. třída)
Lucka Kotasová, Markéta Novotná, Terka Vaněčková, Bára Hubáčková, Eliška Netušilová,
Terka Šulcová (7. třída)

Děkuji děvčatům za bojovný výkon, nadšení, přípravu i pomoc s organizací turnaje.

Wienerová


 
1. ročník atletické olympiády

V pátek 21. 6. 2019 se uskutečnil 1. ročník atletické olympiády pro 1.-3. třídu. Děti soutěžily v běhu na 50 m, ve skoku do dálky a v hodu míčkem. Nejzajímavější disciplínu – štafetový běh jsme zařadili na konec olympiády. V jednom družstvu byl 1 třeťák, 1 druhák a 1 prvňák. Každý běžel asi 100m. Soutěž byla velmi vyrovnaná, rozdíly v čase štafet byly malé. Celé dopoledne jsme si náramně užili, děti závodily jak o život. Myslím, že se 1. ročník atletické olympiády velmi vydařil a už se můžeme těšit na ročník druhý.

J. Vejvodová


 
Okresní kolo Pythagoriády

Ve dnech 27. – 28. května proběhla matematická soutěž okresního kola Pythagoriády. Všem zúčastněným děkujeme za vzornou prezentaci školy. Gratulujeme 1. – 4. místu T. Kelbasovi, který získal plný počet bodů (viz tabulka1 a tabulka2).

Kateřina Čiháčková


 
Školní liga v miniházené

Po delší přestávce zaviněné zraněním hlavního organizátora turnajů Vaška Kulíka, se děti přece jen dočkaly. To bylo dotazů … kdy už zase bude turnaj, proč není turnaj, za jak dlouho bude turnaj….. Tak poslední turnaj se uskutečnil v pátek 3. 5. na ZŠ Dobiášova. Hrálo se ve 3 skupinách po 3 družstvech.

My jsme do základní skupiny dostali ZŠ Broumovskou a ZŠ Jabloňovou. Hned první zápas starších dětí se ZŠ Broumovskou byl velmi pěkný a bojovný. Ostatními přihlížejícími byl označen za předčasné finále. 9 minut to bylo naprosto vyrovnané, ale v poslední minutě jsme dostali rychlé góly a zápas jsme prohráli. Ve skupině jsme skončili na 2. místě a bojovali jsme tedy o 4.-6. místo. A protože jsme pak už vše vyhráli, skončili jsme celkově na 4. místě. Stejně tak to měly i malé děti. I ony skončily 2.ve skupině a pak vše vyhrály.

Mezi malými dětmi přispěl velkou měrou k vítězství Matyáš Fendrych z 2.A, který nastřílel 29 branek. Je to opravdu velký talent, který je členem házenkářského klubu. Velmi dobře si nabíhal a spolupracoval i Honzík Schiffert, který nastřílel 6 branek a opět výborně chytal Tanásek Naum. Pochvalu zaslouží všechny malé děti, i ty, které byly poprvé a velmi dobře se zapojily do hry.

Starší děti měly vyrovnanější tým. Hodně branek nastříleli Štěpán Švejda, Štěpán Šádek a Matouš Budina. Výborně opět chytal Kuba Kalina. Ale i tady musím pochválit všechny děti, hrály velmi pěkně.

Reprezentovali nás:
1.A Hůla, Jasanský, Naum 2.A Fendrych, Schiffert, Hudák, Vyskočilová, Harus,
3.A Slad, Budina, Kalina, Peřina, Vochomůrka, 4. A Švejda, Šádek


 
Okresní kolo Biologické olympiády

V okresním kole Biologické olympiády, pořádané DDM Větrník, se v kategorii C (8.-9.třída) účastnili z naší školy 2 žáci. Samotnou účast v soutěži doprovázelo tradičně vypracovávání vstupního úkolu. Nejlépe si s úkolem, testem, poznávačkou a laboratorní prací poradila Ludmila Lenková z 8.A, která obsadila krásné 5. místo a stala se úspěšnou řešitelkou. Vklínila se mezi 8 nejlepších žáků z řad gymnazistů. František Novotný z 9.A se umístil na 25.-26.místě a i jemu patří poděkování za přípravu a reprezentaci školy.

Výsledková listina je k nahlédnutí ZDE.


 
Pythagoriáda 2019 - školní kolo

Ve dnech 4. – 5. dubna proběhlo v 5. – 8. třídách školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Žáci během 60 minut řešili 15 logických úloh. Úspěšní řešitelé museli získat alespoň 10 bodů, v případě rozhodnutí předsedy minimálně 8 bodů. Všem počtářům děkujeme za vzornou prezentaci školy a umístěným v tabulce BLAHOPŘEJEME!! Okresní kola Pythagoriády budou v letošním roce v pondělí a v úterý 27. a 28. 5. 2019.

20190404 pythagoriada skola table

Kateřina Čiháčková


 
Okresní kolo MO - kategorie Z6, Z7, Z8

Dne 9. 4. proběhlo okresní kolo Matematické olympiády v kategorii 6. tříd, 7. tříd a 8. tříd. Naši školu zastupovalo 8 žáků. Mezi úspěšné řešitele patří Martin Putík, Pavel Jirucha, Tomáš Kelbasa a Lukáš Albrecht. Úspěšným řešitelům gratulujeme a ostatním účastníkům děkujeme.

M. Kodešová


 
Krajské kolo MO

Dne 19. 3. proběhlo krajské kolo Matematické olympiády v kategorii 9. tříd. Naši školu zastupovala Michaela Pokorná. Michaela byla velmi úspěšná a obsadila krásné 10. místo v Libereckém kraji.

Gratulujeme!

M. Kodešová


 
Okresní kolo soutěže v programování

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 proběhlo v počítačové učebně naší školy okresní kolo soutěže v programování. O postup se utkali žáci ze tří škol: ZŠ Lidická, ZŠ Doctrina a ZŠ Oblačná. Žáci řešili sadu úloh v libovolném programovacím jazyce. Josef S. ze ZŠ Lidická zvolil Python a získal celkem 18 bodů a umístil se tak na 3. místě. Ostatní žáci programovali v Javě. Naši školu reprezentoval Marián M., který získal 10 bodů, a Tomáš K., který se umístil s 20 body na prvním místě. Druhý v pořadí skončil Vojtěch J. ze ZŠ Doctrina.

Martin Prade


 
Postup do finále v soutěži ZOORISKUJ 2019

Po roce se opět jedna z našich trojic probojovala v konkurenci 87 týmů do velkého finále v soutěži ZOORISKUJ. Je to soutěž pořádaná libereckou Zoologickou zahradou a otázky se týkají především chovu zvířat v ZOO, záchranným programům a ochraně životního prostředí obecně. Letos jsme měli v boji tři trojice a všechny si vedly v rozřazovacím kole výborně.
Do finále postupují: Lidka Lenková, Adéla Putíková, Sára Straková (8.A)

Děkuji také za přípravu, účast a pěkné umístění Marušce Fabinyi, Míše Kotrčové, Martině Hliněné (9.tř.), Michalu Slukovi (8.A), Tomáši Novotnému a Michalu Malému (8.B). Všichni se mohou za odměnu účastnit velkého finále spolu se třídou 8.A jako fanoušci.

Tabulka výsledků ZDE.

Finále startuje ve středu 3.4. v 9 hodin ve velkém sále Společenského centra v Lidových sadech. Držíme palce.

Zdenka Wienerová


 
Výsledky Matematického klokana 2019

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Soutěží se ve všech krajích naší republiky v jednom termínu, takže žáci a studenti absolvují školní, oblastní, republikové a vlastně i mezinárodní kolo ve své lavici. Ve všech kategoriích soutěžící řeší 18, resp. 24 testových úloh, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení. Tabulku s výsledky si prohléněte ZDE.

Všem řešitelům děkujeme za účast a těm nejlépe umístěným gratulujeme!!!

Kateřina Čiháčková


   
Úspěch v okres. kole anglické olympiády

Ve čtvrtek 14. února 2019 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v angličtině. Naše škola vyslala dva zástupce.

V kategorii 6. – 7. tříd soutěžil Marián Mareš , který obsadil velmi hezké 6. místo.

V kategorii 8. – 9. tříd nás zastupoval Sam Channoufi. Mezi žáky libereckých škol si vedl výborně – získal 1. místo a postupuje do krajského kola olympiády.

20190214 soutez konverzace anglictina diplom 1             20190214 soutez konverzace anglictina diplom 2


Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

(J. Lhotová)


 
Školní kolo recitační soutěže

V úterý 5. února 2019 proběhlo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnilo se jí 42 recitátorů, kteří byli rozděleni do pěti kategorií. Všichni předvedli velmi pěkné výkony a ne vždy bylo pro porotu jednoduché vybrat vítěze. Žáci, kteří ve svých kategoriích obsadili první místa, nás v průběhu měsíce března budou reprezentovat v kole okresním. Žáci na místech druhých jsou náhradníky. (Fotografie najdete ZDE.)

Všem zúčastněným mnohokrát děkujeme!

KATEGORIE – 1. TŘÍDA
1. místo – Jan Hartl
2. místo – Josefína Kubečková
3. místo – Matyáš Hůla

KATEGORIE – 2. + 3. TŘÍDA
1. místo – Nora O´Grady
2. místo – Kristýna Juricová
3. místo – Zuzka Doláková

KATEGORIE – 4. + 5. TŘÍDA
1. místo – Jana Vištejnová
2. místo – Amálie Mervartová
3. místo – Ema Šípková

KATEGORIE – 6. + 7. TŘÍDA
1. místo – Vanda Pospíšilová
2. místo – Blanka Šípková
3. místo – Nelly Fialová

KATEGORIE – 8. + 9. TŘÍDA
1. místo – Michaela Pokorná
2. místo – Tomáš Machálka
3. místo – Natálie Kalivodová


 
Školní kolo Biologické olympiády

V úterý 5. 2. 2019 v učebně přírodopisu proběhlo školní kolo biologické olympiády, kterého se letos zúčastnilo pouze 5 žáků druhého stupně. Soutěžilo se ve 2 kategoriích (6.-7.tř, 8.-9.tř). Letos bylo ústředním tématem: Příjem a výdej látek aneb něco dovnitř a něco ven. Součástí testu znalostí byla i tradičně poznávací část z říše rostlin i živočichů.

Výsledky:

kategorie 6.-7. třída:
1. Lukáš Albrecht (7.A) 50b

kategorie 8.-9. třída:
1. Ludmila Lenková (8.A) 71.5b
2. František Novotný (9.A) 48b
3. Jan Hendrych (8.B) 38b
4. Kristýna Sedláková (8.B) 35.5b

První dva z každé kategorie postupují do okresního kola. Třetí může postoupit podle počtu získaných bodů v porovnání s počty bodů žáků ostatních škol. Je ovšem nutné zpracování vstupního úkolu na zadané téma. Děkuji všem za účast, obzvláště těm, kteří se pečlivě připravovali z přiložených studijních materiálů. (Diplomy a odměny nejlepším předám na konci června v tělocvičně.)

Z. Wienerová


 
Okresní kolo matematické olympiády

Ve středu 30. ledna 2019 proběhlo okresní kolo matematické olympiády v kategorii Z5 a Z9. Okresního kola se zúčastnilo 10 žáků z 5. třídy a 2 žákyně z 9. třídy. Úspěšnou řešitelkou v kategorii Z5 se stala Sára J. a Barbora K. V kategorii Z9 se úspěšnou řešitelkou stala Michaela P.

Moc gratulujeme!

(M. Kodešová)


 
Školní kolo anglické olympiády

V úterý 15. a 29. ledna se již tradičně konala školní kola olympiády v anglickém jazyce. Žáci 2. stupně nejprve splnili poslechové cvičení, poté se představili, samostatně mluvili o jednom z vylosovaných témat a ve dvojicích předvedli rozhovory na vylosované téma. Všichni soutěžící podali velmi dobré výkony a zaslouží si pochvalu. Do okresního kola však postupují jen ti nejlepší – Marián Mareš (7.A) v I. kategorii a Sam Channoufi (8.A) v II. kategorii. Všem držíme palce!

(J. Lhotová)


 
O pohár ředitelky školy ZŠ Oblačná

V sobotu 19. ledna 2019 uspořádal Šachový klub SLAVIA Liberec v Základní škole Oblačná šachovou soutěž O pohár ředitelky školy.

Soutěže se zúčastnili žáci ze ZŠ Švermova a ZŠ Oblačná, škol, ve kterých vedeme šachovou výuku. Účastníci byli rozděleni do dvou kategorií. Mladší kategorie - žáci I. stupně, starší kategorie - žáci II. stupně.

Turnaj se hrál systémem každý s každým, 2 x 15 minut plus 5 sekund za každý tah. Vzhledem k tomu, že ve starší kategorii bylo málo žáků, tato kategorie se hrála dvoukolově.

Kromě mé maličkosti Za SLAVII Liberec se jako ředitel turnaje zúčastnil náš hospodář Bc. Jan Gončarov, který obstaral poháry, diplomy a další ceny a na dětech skutečně nešetřil. Během soutěže se pak věnoval volným hráčům a školil je v této nádherné hře. Dík za přípravu rovněž patří Janu Šlechtovi, kapitánovi družstva dospělých.

Mladší kategorii ovládli žáci ze ZŠ Švermova, kteří obsadili první dvě místa. Nejlépe si vedl Matouš Vodička, za ním se pak umístil Vojtěch Brna. Oba tito žáci se již zúčastnili několika turnajů a podařilo se jim zúročit získané vědomosti. Jako třetí se umístil žák ZŠ Oblačná Vladimír Košátko. Dále pak následovali žák první třídy Octavian Cocerva, který již začal jezdit na turnaje a je na něm vidět, že o šachy má zájem a Maxmilián Lank, který si dnes vybral svůj smolný den.

Ve starší kategorii byli pouze žáci ze ZŠ Oblačná. Je vidět, že mají svou paní ředitelku rádi a o poháry se doslova poprali. Na prvním místě skončil spolehlivý a výkonnostně vyrovnaný Martin Putík, na druhém místě Jaroslav Košátko, který u nás začal hrát až v tomto školním roce a na třetím místě si pro svou nepozornost svůj smolný den vybral Vítek Pleštil.

Všem účastníkům tohoto krásného dopoledne a jejich doprovázejícím rodičům děkujeme za účast.

Napsal Jaromír Čihák


 
Šachy: 1. místo na Vel. ceně Turnova

Velká cena města Turnova - Jan Schiffert 1. místo !

V sobotu 12. ledna 2019 uspořádal ŠK ZIKUDA Turnov otevřený šachový turnaj pro školní mládež " Velkou cenu města Turnova ". Za náš oddíl se tohoto turnaje zúčastnili Jan Schiffert a Martin Putík.

Výborně se dařilo Honzíku Schiffertovi, který ve své kategorii zvítězil bez ztráty bodu.

Martinu Putíkovi, který hrál 3. ligu, perfektně vyšlo zahájení. První tři kola vyhrál, pak ale ztratil koncentraci a začala smolná série. I tak mu ale patří velké uznání za umístění.

Celkové výsledky najdete na http://chess-results.com/tnr404496.aspx?lan=5&art=4


 
Školní turnaj ve vybíjené pro 3.-5. třídu

V pondělí 10. 12. se odehrál školní turnaj ve vybíjené. Zúčastnili se ho žáci ze 3. – 5. třídy. Všichni se na turnaj pečlivě připravovali. Letos jsme hráli systém každý s každým, takže všichni si zahráli 3 zápasy. Na 1. místě se umístili žáci z 5. třídy, kteří vyhráli všechny zápasy. I když s 3. třídou měli „namále“. Byl to krásný souboj, ve kterém páťáci vyhráli pouze o 1. hráče. Všechny další třídy – 3. A, 4. A i 4. B měly 2 těsné prohry a 1 výhru. A tak se ziskem 2 bodů se umístily všechny tyto třídy ke své spokojenosti na krásném 2. místě.

Velmi chválím všechny děti za hru, obětavost, férovost i kamarádství. Turnaj se vydařil a děti už se těší na jarní turnaj.


 
Bronz pro mladší florbalistky

Minulý týden se mladší florbalistky (6.-7. třída) zúčastnily základního kola meziškolního turnaje ve florbalu. Našimi soupeři byly týmy ze ZŠ Vratislavice, ZŠ Aloisina výšina, ZŠ Sokolovská a Gymnázium Jeronýmova. Dívky 2x vyhrály a 2x prohrály a skončily na krásném 3. místě. Většina z nich začala s florbalem až tento školní rok, proto si vážím především jejich nasazení a bojovnosti.

Naši školu reprezentovaly: Adéla Putíková, Blanka Šípková, Kačka Hubečková, Zuzka Opočenská, Petra Ivanová, Lucka Kotasová, Mia Cibulková, Terka Šulcová, Barča Hubáčková, Eliška Netušilová a Terka Vaněčková.

Děkuji za vzornou reprezentaci školy

Z.Wienerová


 
Výsledky nominačního kola IT-SLOT

V úterý a ve středu 20. a 21. 11. 2018 proběhlo první kolo soutěže IT-SLOT. Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Prvního kola se zúčastnilo 4 819 soutěžících a 50 nejlepších z nich postupuje do finále, které se koná 12. prosince v Praze v budově Soukromé středí školy výpočetní techniky. Z celkového pořadí se na 4. místě s 23 body a s časem 14 minut a 12 sekund umístil žák 9. ročníku Matěj P., kterému gratulujeme a přejeme hodně úspěchů ve finále.


 
Výsledky soutěže bobřík informatiky

Naše škola se zapojila do národního kola soutěže Bobřík informatiky. V kategorii Mini (4. až 5. třída) se nejlépe umístil, Adam F., Maryáš H. a Marek H. V kategorii Benjamin (6. až 7. třída) dopadl nejlépe Lukáš A. se 197 body. V kategorii Kadet, která je určena pro žáky 8. a 9. tříd, vyhrála na naší škole Adéla P. Další úspěšné řešitele naleznete v přiloženém dokumentu ZDE a na nástěnce ve škole (2. patro).


 
Turnaj v miniházené

V pátek 16. 11. jsme se zúčastnili druhého turnaje školní ligy v miniházené. Děti se velmi těšily a tentokrát se jim opravdu dařilo. Malé děti (1. a 2. třída) skončily na 2. místě v základní skupině, a tak hrály o bronz se ZŠ Dobiášova. Hrály výborně a „Dobinu“ porazily. Skončily tak celkově na krásném 3. místě z 8 týmů. Ještě lépe si tentokrát vedly starší děti (3.a 4. tř.). Svoji skupinu vyhrály a až v posledním zápase o 1. místo prohrály. Opět se ZŠ Dobiášova. Skončily tedy celkově na 2. místě. Musím je ale velmi pochválit, protože v našem týmu byli pouze 2 čtvrťáci a zbytek třeťáků. A i když byl poslední zápas velmi náročný, kluci bojovali až do konce. Opravdu velká pochvala.


Reprezentovali nás:
1.-2. tř.: Matyáš Fendrych, Honza Schiffert, Kuba Hudák, Matyáš Jasanský, Tanásek Naum, Matěj Šotola, Péťa Harus, Ríša Selindler
3.-4. tř. Štěpán Švejda, Dominik Slad, Kuba Kalina, Honza Peřina, Matouš Budina, Kryštof Vochomůrka, Lucas Horák


 
Přírodovědný klokan

Dne 10. října 2018 proběhla celostátní soutěž Přírodovědný klokan, určené pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, stejně jako studenty I. a II. ročníku škol středních. Zde žáci prokazují své znalosti z širokého okruhu přírodovědných předmětů.

 Jméno a příjmení  Body (max.120)  Třída
 Michaela Pokorná  71  9. A
 Adéla Putíková  65  8. A
 Marie Fabinyi  63  9. A


Všem řešitelům děkujeme za účast v soutěži! Srdečně gratulujeme prvním třem nejlepším žákyním za úspěšnou prezentaci školy!

Kateřina Čiháčková


 
Školní liga miniházené

V pátek 5. 10. 2018 jsme se zúčastnili prvního letošního turnaje v miniházené. Děti z 1.-4. třídy byly velmi natěšené a všechny zápasy si opravdu užily.

Mladší děti (1.-2. třída) se chvilku rozkoukávaly. Druháci „zaučovali“ prvňáčky. Vynikající výkon předvedl Matyáš Fendrych, který nastřílel celkem 24 branek. Velmi tak pomohl našemu týmu k mnoha vítězstvím. Matyáš se přihlásil do kroužku házené a přes prázdniny udělal veliký pokrok. Z prvňáčků se velmi dařilo Tanáskovi, který odchytal v brance všechny zápasy. Chválím ale všechny děti za bojovnost.

Starší děti si také velmi dobře zahrály. Ačkoliv to byl první turnaj, předvedly spoustu pěkných akcí. Na kroužku míčových her budeme trénovat jak miniházenou, tak i vybíjenou. Je škoda, že některé děti , které s námi chodí na miniházenou, se na tento kroužek nepřihlásily. Nemohou se s ostatními lépe sehrát a natrénovat různé kombinace.

Jako vždy i tentokrát chválím všechny děti za výbornou reprezentaci školy.


 
Máme okresního přeborníka v atletickém trojboji

(2017/18) Po několika letech se naši žáci z 1.-4. třídy zúčastnili 5. 6. 2018 okresního kola v atletickém trojboji v Liberci. Atleti soutěžili v běhu na 50 m, ve skoku do dálky a v hodu kriketovým míčkem. Každá disciplína byla obodovaná, body se sčítaly a kdo nasbíral nejvíce bodů, byl celkový vítěz. Nevyhlašovaly se tedy výsledky jednotlivých disciplín. Z naší školy si přivezl zlatou medaili žák 2. třídy – Jakub Kalina. Jako jediný se probojoval do krajského kola, které se bude konat 19. 6. v Turnově. Budeme mu všichni držet palce. Do krajského kola postupují 4 nejlepší atleti. U nás to o 1 místo uteklo Barunce Budinové a o 2 místa Matouši Budinovi. Tak snad příště. Do první desítky se umístili ještě Ella Matošková, Viky Machalová a Matyáš Fendrych. Všem gratulujeme.

Opět chválím všechny děti za reprezentaci školy, bojovnost a skvělé chování. (J. Vejvodová)


 
Výborné umístění v Biologické olympiádě

(2017/18) V pátek 25. května se v DDM Větrník konalo krajské kolo Biologické olympiády. Naši školu reprezentovala Ludmila Lenková (7.A) a počínala si opravdu skvěle. Stala se úspěšnou řešitelkou a vybojovala 5. místo. Na soutěž se připravovala sama a nutno dodat, že písemné testy, poznávací část i laboratorní práce jsou velice náročné! Výsledková listina je k nahlédnutí ZDE.

Děkuji za přípravu i reprezentaci.

Z. Wienerová


 
The Endemit

(2017/18) V úterý 29. května se v naší škole konal první ročník jazykové soutěže, pro kterou žáci 9. třídy vymysleli působivý název THE ENDEMIT. Vedle divadla a recitace bylo možné slyšet i rap a moderní písničky s karaoke doprovodem. Většina vystoupení byla v angličtině, ale zazněla i němčina, slovenština, albánština a další jazyky. Všechny kulisy, pomůcky, převleky a prezentace si účastníci připravili sami. V této soutěži nešlo o výkony a vítězství sportovního turnaje, ale o odvahu vystoupit před publikum a překonat trému. Více než 40 účastníků (a mnoho diváků) soutěž bavila a společně si fandili.

Smyslem a počátečním impulsem byla motivace dětí k výuce cizích jazyků a myslím, že toto se podařilo.

Těšíme se na další ročník!

(J. Lhotová)


 
Pythagoriáda - okresní kolo

(2017/18) Ve dnech 28.–29. 5. 2018 se žáci naší školy účastnili okresního kola Pythagoriády. Všem řešitelům děkujeme, že jste se do soutěže zapojili a GRATULUJEME K VYNIKAJÍCÍM VÝSLEDKŮM!!!

K. Čiháčková


 
Krajské kolo Office Arena 2018

(2017/18) I v letošním školním roce jsme se zúčastnili soutěže Office Arena, která dává žákům možnost otestovat své dovednosti v práci s aplikacemi Office a získat zpětnou vazbu pro další zlepšení. Do krajského kola postoupily z naší školy dvě žákyně z 9. ročníku – Eliška Pavlová a Kateřina Novotná. Káťa se umístila na druhém místě, Eliška na místě třetím.
Gratulujeme za skvělý výkon!


 
Karaoke Show

(2017/18) V dalším ročníku „karaoke show“, která se konala ve středu 25.4.2018, se v počtu 24 odvážných soutěžících prosadili ve svých kategoriích tito soutěžící:

1.místo - Matouš Budina a Adéla Putíková
2.místo – Anastázie Pavličuk a Tereza Vaněčková
3.místo – Matyáš Mikuláš a Robin Karász

Poděkování patří porotě, která se zhostila tohoto nelehkého a trochu nevděčného úkolu a také milým děvčatům „Páje a Ádě“ z 8.třídy které celou soutěž uváděly .

Nazdar a těším se na další odvážlivce opět příští rok, alsu


 
Matematická olympiáda - okresní kolo

(2017/18) Dne 17. 4. 2018 proběhlo okresní kolo Matematické olympiády. Naši školu reprezentovali Matěj Potůček z 8. A a Lukáš Albrecht z 6. A. Oba byli velmi úspěšní. Matěj se ve své kategorii Z8 umístil na 9. až 10. místě a Lukáš v kategorii Z6 na 8. až 12. místě. Gratulujeme!

M. Kodešová, K. Čiháčková


 
Krajské kolo recitační soutěže

(2017/18) V sobotu 14. dubna 2018 proběhlo v prostorách Experimentálního studia v Liberci krajské kolo Přehlídky v dětské recitaci. Naši školu reprezentovala Amélie Mervartová ze 3. B. Amélie obsadila krásné třetí místo a byla jí udělena pochvala poroty. K umístění Amélii blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

M. Krupičková a L. Holanová


 
Postup do krajského kola biologické olympiády

(2017/18) Ve čtvrtek 12. dubna se konalo okresní kolo biologické olympiády. Stejně jako ve školním kole byl tématem Pohyb (živočichů i rostlin). Soutěžící museli vypracovat i vstupní úkol, který si vybírali z nabídnutých úkolů komisí olympiády. Soutěž se skládala z testu, poznávačky rostlin a živočichů a vypracování laboratorní práce.

V kategorii 6.-7. tříd nás skvěle reprezentovala Ludmila Lenková (7.A), která obsadila úžasné 3. místo a postoupila do krajského kola. Blahopřeji i Aničce Fukárkové (7.B), která skončila na pěkném 17. místě. Děkuji dívkám za svědomitou přípravu a vloženou energii. Hodně štěstí do krajského kola.

Z.Wienerová


 
Pythagoriáda 41. ročník – 2017/2018

 (2017/18) Ve dnech 5. – 6. 4. 2018 se žáci 5. A, 6. A, 6. B, 7. A, 7. B a 8. A zúčastnili školního kola Pythagoriády.  Všem řešitelům děkujeme, že jste se do soutěže zapojili! Ti, kteří získali minimálně 10 bodů (správná odpověď  – 1 bod) postupují do okresního kola. Viz tabulka:

Třída   Příjmení a jméno Body  
5. A Netušilová Eliška   12
5. A Dušková Lucka 11
5. A Putík Martin 11
5. A Závacká Jolana 11
5. A Cibulková Mia 10
5. A Fialová Nelly 10
5. A Jiránková Lea 10
5. A Kreiner Jan 10
6. A Albrecht Lukáš 11
6. B Kelbasa Tomáš 14
7. A Šenk Ondřej 12
7. B Horák Jakub 10

Gratulujeme!!! (K. Čiháčková)


 
Turnaj ve vybíjené – 2. místo

(2017/18) Dne 20. 3. 2018 jsme se zúčastnili 2. kola v soutěži libereckých škol ve vybíjené. Věděli jsme, že nás čekají silní soupeři. Ve skupině jsme měli ZŠ Dobiášova a ZŠ Kaplického.

Hned první zápas byl právě se ZŠ Dobiášova. Rozehráli jsme ho výborně a 1.poločas jsme vyhráli o 2 hráče. Ve druhém poločase jsme bohužel o 4 hráče prohráli, a tak jsme celkově tento zápas prohráli. I přesto to byl výborný výkon, který děti předvedly. V našem týmu máme pouze 4 páťáky, 6 čtvrťáků a dokonce i třeťáky. Oproti ZŠ Dobiášova, která měla svůj tým postavený ze samých páťáků, to je opravdu výborný výsledek.

Druhý zápas se ZŠ Kaplického jsme v pohodě vyhráli. Vyhráli jsme oba poločasy a i tady se dětem velmi dařilo. Všechny děti opět velmi chválím za výborný výkon a hlavně skvělé chování.


 
Postup do velkého finále v soutěži Zooriskuj 2018

(2017/18) Ve středu 21.3.2018 se ve Velkém sále v Lidových sadech konalo rozřazovací kolo soutěže Zooriskuj 2018. Jedná se o soutěž trojic z II. stupně základních škol a víceletých gymnázií, kterou pořádá Zoologická zahrada v Liberci. Rozřazovacího kola se letos účastnilo rekordních 77 trojic, které měly 60 minut na vyplnění soutěžního testu týkajícího se především života zvířat chovaných v liberecké ZOO, její historie a záchovných programů. Nechyběla ochutnávka i poznávání zvuků zvířat. Do velkého finále postupuje pouze 8 nejlepších, mezi které patří i naše trojice ve složení:
 
Martina Hliněná (8.A), Eliška Pavlová, Sabina Bundová (9.A).
Děvčatům blahopřejeme a budeme držet palce ve finále, které proběhne ve středu 4.4.2018.
 
Děkuji i ostatním soutěžním trojicím za přípravu a účast v soutěži:
L. Lenková, K. Pleštilová, A. Putíková (7.A)
A. Fukárková (7.B), K. Novotná, K. Šebková (9.A)
M. Fabinyi, M. Kotrčová, I. Šulcová (8.A)
 
(Z. Wienerová)


 
Okresní kolo recitační soutěže

(2017/18) Ve čtvrtek 8. 3. a v pátek 9. 3. 2018 proběhlo v budově DDM Větrník okresní kolo Přehlídky dětských recitátorů. Naši školu reprezentovalo osm žáků: Jakub Houda (1. A), Ema Šípková (3. A), Amélie Mervartová (3. B), Valentýna Horová (4. A), Jolana Závacká (5. A); Blanka Šípková (6. A), Kilián Olekšák (8. A) a Karolína Šebková (9. A). Amélie Mervartová postoupila do krajského kola. Emě Šípkové byla udělena pochvala poroty. Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme!


 
Jáma lvová

(2017/18) Po jarních prázdninách jsme se dozvěděli výsledky soutěže JÁMY LVOVÉ pořádané ČVUT, které se zúčastnila v 1. pololetí Anička Fukárková ze 7. B, kde je hlavní výhrou tábor. Aničce gratulujeme ke krásnému 14.-15. místu ze 101 zúčastněných!! (K. Čiháčková)


 
Okresní kolo anglické olympiády

V pátek 16. února 2018 se konalo okresní kolo konverzační soutěže v AJ. Naše škola vyslala dva zástupce.
V kategorii 6. – 7. tříd soutěžil Luboš Mach ze 7. A, který obsadil 14. – 15. místo.
V kategorii 8. – 9. tříd nás zastupoval Tomáš Laurin ze třídy 9. A. Mezi žáky libereckých škol si vedl ještě lépe – získal 4. místo.
Oběma gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

(J. Lhotová)