• 486 112 233
  • 605 965 088
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

9.A v iQLANDII

Ve středu 19. 5. 2021 navštívili žáci třídy 9. A iQLANDII, kde na ně čekal program zaměřený na radioaktivitu. Po úvodní zajímavé přednášce věnované teorii se žáci přesunuli do laboratoře, kde na ně čekalo šest připravených stanovišť. Žáci se rozdělili do skupin a postupně plnili zadané úkoly. Vyzkoušeli si například aktivity zaměřené na poločas rozpadu a pomocí částicové kamery MX-10 měřili počet alfa, beta a gama částic, které vyzařovaly různé typy zářičů.

Deváťáci měli možnost otestovat nově vytvořené pracovní listy, které budou do budoucna sloužit žákům z různých škol.

20210519 9A iQlandie 1

 

20210519 9A iQlandie 2

 

20210519 9A iQlandie 3


Cínování

V prosinci si 9. A v rámci výtvarné výchovy vyzkoušela cínování. Každý žák si ocínoval kovovou krabičku a zakomponoval skleněný kabošon. Vše bylo ozdobeno drátkem.


Společně proti kouření

Naše třída (8. A) se rozhodla zapojit do kampaně pořádané společností Maják o.p.s. „Společně proti kouření“. O soutěži jsme se dozvěděli díky programu Majáku na naší škole. Úkolem bylo natočit jako třída video zaměřující se na tuto tématiku. Když byl napsaný scénář a role byly rozřazeny, vypravili jsme se s naší paní učitelkou Holanovou natáčet. Natáčeli jsme v průběhu dvou vyučovacích hodin s tím, že jednu hodinu jsme točili venku a tu druhou ve třídě před zeleným plátnem. Když bylo video zpracované, všichni jsme napjatě čekali na výsledek poroty. První dobrá zpráva pro nás byla, že jsme se umístili mezi prvními třemi videi! V pátek 21. června jsme tedy všichni vyrazili do CinemaCity na vyhlášení. Soutěž jsme s naším videem vyhráli, z čehož jsme měli velkou radost. Tři nejlepší videa byla navíc promítnuta na velikém plátně v kině. To pro nás byl také velký zážitek. Natáčení jsme si všichni moc užili a určitě se pokusíme do této kampaně zapojit i příští školní rok.

 

 

Za 8. A Tomáš Machálka a Adéla Putíková