• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Škola v komunistickém Československu

Se žáky 9.A jsme si v rámci výuky dějepisu zahráli na školu v době komunismu. Žáci seděli s rukama za zády, po vyvolání se postavili, oslovovali paní učitelku „soudružko učitelko“, vytvořili nástěnky na témata Klement Gottwald, vůdce našich národů, Zásady pionýra, Přehlídka československého umění a také z jednotlivých písmen různá hesla. Poté vyrazili do „prvomájového průvodu“. Jak jinak než s transparenty a mávátky.

Š. Vacková


Holocaust na vlastní kůži

Ve středu 9. března 2022 si vyzkoušeli žáci 9. A pocity osob, jejichž rodinní příslušníci podlehli nacistickému vraždění v průběhu Druhé světové války.

Žádaný efekt (z nepochopitelného důvodu přijdu o milovanou osobu) mělo zajistit to, že nikdo nevěděl, o co půjde.

Každý žák dostal pracovní list, jenž měl podobu formuláře. Vyplněné osobní údaje se měly týkat skutečné živé osoby z rodiny vyplňujícího žáka.

Spodní část byla zalepena.

Po vyplnění listu (např. výška, barva očí, záliby, věk,…) směli otevřít zalepenou část. Z ní se dověděli, že tento člen rodiny byl zavražděn právě pro jednu z uvedených vlastností.

Kremaci těla představovalo spálení pracovního listu.


Patronát 2021/22

I v letošním školním roce proběhl patronát mezi žáky 9. ročníku a prvňáčky, který u nás má dlouholetou tradici. K setkání nejstarších a nejmladších žáků došlo ve čtvrtek 16. 9. 2021. Každý deváťák se seznámil s jedním nebo dvěma prvňáčky. Vzájemné setkání proběhlo v přátelském duchu. Každý prvňáček od svého velkého kamaráda dostal malou pozornost. Společný čas strávili hrou a vzájemným poznáváním se. Pevně věříme, že navázaná přátelství vytrvají a společně prožijí další akce během školního roku, jakou jsou například: Písmenkování, Drakiáda, Dětský den ve škole, Čertovské skotačení a další.