• 486 112 233
  • 605 965 088
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Vzdělávací program v Rodném domě Ferdinanda Porscheho

Vzdělávací program v Rodném domě Ferdinanda Porscheho

V pátek 19. května 8.B v rámci výuky dějepisu absolvovala program ve Vratislavicích, který přiblížil žákům pokrok lidské civilizace a prohloubil znalosti o vlastní zemi ve vztahu k vynálezům a také k regionu, kde žijeme.

Žáci se během výkladu v expozici dozvěděli informace o životě a díle Ferdinanda Porscheho, který se proslavil jako automobilový konstruktér a tvůrce vozu Volkswagen „brouk“. V rámci zatraktivnění programu a aktivního zapojení pro ně byly připraveny pracovní listy, při jejichž vyplňování mohli aktivně využívat i interaktivní prvky v podobě tabletů.

Během vzdělávacího programu se tedy žáci seznámili s historickou posloupností vynálezů lidstva se zaměřením na české vynálezce – letos jsme ve výuce zmínili pana Křižíka a Kolbena.

V další části programu byli obeznámeni s dílem Ferdinanda Porscheho a s historií domu, ve kterém se v roce 1875 narodil. Osmákům byla zprostředkována životní linie osoby Ferdinanda Porscheho ve vztahu ke světovým dějinám, tedy i s obdobím 2. světové války. Exkurze se nám velmi líbila a většina zúčastněných zde byla poprvé, takže si nadšeně všichni fotili vystavené exponáty

Eliška Handšuhová