• 486 112 233
  • 605 965 088
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Lyžařský kurz 7.A v Bedřichově

V pondělí 27. února jsme se již tradičně přesunuli v počtu 21 žáků a 2 učitelé do Jizerských hor. Počasí a podmínky na lyžování nás do poslední chvíle opravdu napínali. Jarní prázdniny byly skutečně jarní, ale přes víkend se změnily na ryze zimní. Odměnou bylo i celotýdenní sluníčko. Výhodou bylo ubytování přímo u stadionu, výchozího bodu upravených běžeckých stop, v Lesní chatě v Bedřichově. Všichni jsme s sebou měli pouze lyže běžecké a těšili se (báli se) do běžeckých stop. Naučili jsme se si lyže namazat, zvládli jízdu do kopce, po rovině i z kopce. Všichni jsme udělali za týden větší či menší pokrok a myslím, že nás to všechny i bavilo. Večer jsme se dozvěděli něco nového o různých disciplínách lyžování, pravidlech chování na sjezdovce i v běžeckých stopách a především si užili legraci u společných her. Ve středu jsme všichni zvládli celodenní výlet - 32km (ti nejlepší), 18km a 13km, tedy výborný výkon. Velkou zkušeností byl pro nás i čtvrteční závod jednotlivců. Nejlepší běžkařkou se stala Ela Matošková a běžkařem Matouš Budina. V pátek ukončily výcvik závody štafet. K potěšení učitelů proběhl výcvik bez úrazu, s krásným počasím a ve velice příjemné a přátelské atmosféře. Mnohým se domů vůbec nechtělo!

Z. Wienerová, M. Kaňkovský (E. Kučerová)


Najdeš vánoční ozdobu?

Žákyně 7.A vyrobily ozdobu na vánoční strom před libereckou radnicí. Má podobu věnce z bambulek. Najdeš ho?


Výměna záložek mezi českými a slovenskými školami

Letos žáci 7.A využili nabídky vyměnit si vlastnoručně vyrobené záložky do knih s dětmi ze slovenské školy. Podmínkou měl být i nějaký text, který by se týkal tématu zobrazeného na záložce. Cílem akce bylo zvýšení motivace ke čtení. A tak do slovenské Detvy putoval Krakonoš, ježibaba z Malé mořské
víly, Smolíček, Krteček, kocour Mikeš, Harry Potter a další postavy z pohádek a dětských příběhů.


Harmonizační den 6.A

V pátek 10. 9. 2021 vyrazila 6. A se svou třídní učitelkou Šárkou Vackovou a paní zástupkyní Eliškou Handšuhovou na harmonizační den.
Cílem bylo obnovit přátelské vztahy mezi spolužáky a seznámit se s novou třídní a jednou žákyní. Trasa nebyla dlouhá, cílem byla Liberecká výšina. Po cestě děti plnily úkoly nejrůznějšího charakteru. Za řádné splnění byli žáci odměněni sladkou dobrotou.

Výlet se povedl a všichni jsme si ho užili. Děkuji všem za hezké dopoledne.

Š. Vacková.