• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Kočky a kocouři z 1.A na škole v přírodě

Letos vyrazili prvňáčci na školu v přírodě už 8. dubna. Tramvají a autobusem jsme dojeli do Dolní Černé Studnice a odtud jsme šlapali na rozhlednu. Kopec to byl pořádný, ale zvládli jsme ho všichni. Na rozhledně jsme si zahráli hry a po vydatné svačině jsme pokračovali na chatu Berany. Odtud už byla cesta strastiplná – šli jsme sněhem, přeskakovali popadané větve a občas pomáhali Kelvinovi, který padal ostošest a občas ztrácel boty. Ale i tak se dětem tato cesta moooc líbila. Smích dětí byl slyšet široko daleko. Na chatě nás čekali: příjemní domácí… a taky ovce a berani a králíci a morčata a klokan a naklizené pokoje a bazén a vířivka a krásné dětské hřiště a lesy a …..spousta hezkých zážitků. Každé ráno jsme si zacvičili, malinko se něco naučili, bezva hry jsme hráli. Taky jsme hodně běhali a večer si pořádně zaplavali. Pan vedoucí byl tak hodný, že nám pustil i vířivku. Velikou radost nám také udělali hasiči z Tanvaldu, kteří přijeli na chatu Berany a ukázali nám požární auto. Dokonce si děti mohly do auta i vstoupit. Bylo to moc zajímavé. Nejvíce se všem prvňákům líbil bazén, vířivka, dobré jídlo, zvířátka, osvobozovací honička, hasiči a …..prostě všechno. Děti musím moc pochválit, byly hodné a už teď se prý těší na další školu v přírodě.


Písmenkování pro prvňáčky

V úterý 13. 11. se konalo setkání – vlastně písmenkování - prvňáčků, jejich rodičů a deváťáků. Naši prvňáčci prošli společně se svými rodiči 10 stanovišť. U každého stanoviště byli deváťáci, kteří měli pro děti různé zábavné úkoly. Prvňáčci tedy mohli svým rodičům představit svého deváťáka a naopak, svému deváťákovi (ale i rodiči) ukázat, co všechno se už naučili během 2 měsíců ve škole. A že toho nebylo málo. Poskládali všechna písmenka tak, jak k sobě patří, ulovili správné rybičky podle dané slabiky, přiřadili slabiky k obrázkům, dokázali sestavit obrazy z pohádky O šípkové Růžence… Ale i na matematiku se dostalo, děti počítaly se žabkou, spojovaly početní obláčky a kapky… No a z prvouky ukázaly děti, že znají ovoce, zeleninu, poznají stromy listnaté a jehličnaté.

Pokud si někdo nebyl jistý, pohotový deváťák rád pomohl. Franta Novotný měl velikou radost z toho, že děti si zapamatovaly všechny stromy, které jim ukázal. Snad to dětem vydrží.

Moc děkujeme všem rodičům, kteří si našli čas a s dětmi se přišli podívat. Také děkujeme všem deváťákům za pomoc a hezký vztah k prvňáčkům a také děkuji všem prvňáčkům, kteří statečně splnili všechny úkoly. Za odměnu si mohli odnést balónky, které si někteří moc hezky vybarvili.


Písmenkování 1.A a 9.A

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme „písmenkování“ prvňáčků a jejich deváťáků, které se uskuteční v úterý 13. 11. v naší škole. Přijít můžete kdykoliv mezi 15 – 17 hodinou. Pro děti budou připravena různá stanoviště, kde si zábavnou formou vyzkouší to, co se doposud v 1. třídě naučily. Pomohou jim v tom jejich kamarádi z 9. třídy.


Drakiáda

Dne 11. října 2018 se konala první společná akce našich prvňáčků a jejich patronů z deváté třídy. Počasí bylo pěkné, svítilo sluníčko a hlavně - foukalo tak, že nám draci létali, někdy až bláznivě. Akce se konala na atletickém hřišti ZŠ Broumovská. Každý deváťák se svým prvňáčkem pouštěl svého draka. Někteří draci létali opravdu vysoko. Někdy se nám draci i zamotali, takže jsme museli dávat pozor, abychom se všem vyhnuli. Děti bavilo s draky běhat. Všichni jsme si akci užili a strávili jsme tak krásně společný čas venku. Více fotografií najdete ZDE.

Adélka Vaněčková


Patronát deváťáků nad našimi prvňáčky

Tak už se dočkali. Ptáte se kdo? No přece naši prvňáčkové, ale i ostřílení deváťáci. To bylo dotazů v prvním týdnu. 1. třída: „Kdy už přijdou naši deváťáci? A budu mít taky svého deváťáka? A budu mít holku nebo kluka?“ No prostě spousta otázek. A odpověď? Dočkej času jako husa klasu. Deváťáci zase zvědavě a nenápadně okukovali prvňáky a se slovy „Jé, ti jsou roztomilí“, tipovali, který že bude ten jejich prvňáček. No a teď už se všichni dočkali. V pátek se sešli ve školní jídelně a poprvé si mohli říct AHOJ a navzájem se představit. Každý prvňáček dostal na památku od svého deváťáka kočičku, kterou měl podepsanou. Pak se prvňáčci pochlubili, v jaké sedí lavici, kolik už získali razítek a jak si vedou ve škole. Bylo to velmi příjemné setkání. Myslím, že se všichni těší na spolupráci během celého školního roku. Tak máme přání, ať se nám ten společný školní rok vyvede tak hezky, jako byl první společný patronátní den.


Přivítání prvňáčků na naší škole

V pondělí 3. 9. jsme přivítali 26 prvňáčků i jejich rodiče. Na děti tu čekala kočičí školička, neboť kočičky a kocouři budou naše prvňáčky provázet celým školním rokem. Každý prvňáček si mohl jednu kočičku vybrat a odnést si ji domů pro štěstí. Věřme, že jim to štěstí kočičky přinesou a že se našim prvňáčkům bude v naší kočičí škole líbit. (Fotografie ZDE)