• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Keramika na iPadech

Na kroužku grafiky se žáci 3. až 5. třídy učí pracovat s iPady. V aplikaci Pottery vytvářeli nádherné keramické vázy dle vlastní fantazie nebo dle předlohy. Krátká ukázka je zde:

 

  

Monika Kodešová

 


Kroužek 3D tisku - robotka Zoe

S kroužkem 3D tisku jsme se přihlásili do projektu Průša do škol. Úkolem bylo vytvořit zajímavý projekt, který řádně zdokumentujeme krok za krokem, aby projekt mohl posloužit dalším nadšencům zajímající se o 3D tisk. Projekt jsme splnili a odměnou nám byla nová 3D tiskárna i3 MK3S+.

Postavili jsme robotku! Tělo jsme upravili podle vlastního návrhu a vytiskli na 3D tiskárně. Uvnitř se robotka skládá ze 4 servo motorů, ultrazvukového měřiče vzdálenosti, snímače zvuku, dotykového snímače, bzučáku, propojovacích kabelů, procesorového systému, Bluetooth modulu atd. Po pečlivé práci se nám podařilo vše propojit a zbývalo nám naučit se robotku programovat.

Co naše Zoe dokáže? Téměř vše, na co si vzpomenete! Chodí, běhá, tančí, umí nám sdělit, jak se cítí, reaguje na dotek i na zvuky… Stačí ji správně naprogramovat! Ovládat ji můžeme také pomocí našeho telefonu přes Bluetooth.

Zoe nám poslouží i do hodin informatiky, kdy se žáci mohou učit programovat zábavným způsobem.

Žáci na kroužku uplatnili logické myšlení, posílili své technologické znalosti, zlepšili dovednosti, jako je řešení problémů, tvořivost a kreativita. Nabyli dalších vědomostí v oblasti elektroniky, programování.

Děkuji žákům a žákyni za vytrvalost, soustředění a pečlivou práci, kterou jste na kroužku 3D tisku v tomto projektu projevili.

Celou tvorbu Zoe jsme zaznamenali a nyní ji můžete zhlédnout ve videu.
 

 

Kateřina Čiháčková

 


Kroužek 3D tisku - ohlédnutí za rokem 2019-2020

V letošním školním roce jsme byli šikovní a vytiskli jsme několik zajímavých věcí.
Kroužek nebyl jen o 3D tisku a 3D modelování, ale také o kutilství, ruční práci, nadšení…
To nejlepší zhlédnete v našem časosběru.
 


Továrna na spinnery

Na kroužku LEGA postavil Martin s Tondou továrnu na spinnery (spinner factory). Stavba a vyladění chyb jim zabralo více jak měsíc práce. Video si kluci sami dokonce natočili.

Martin Prade


Seznamte se s T-rexem jménem Evžen

Na začátku září jsme na kroužku 3D tisku stáhli z volně dostupného serveru Thingiverse.com model dinosaura. Rozdělili jsme si jednotlivé díly teropoda mezi sebe a učili jsme se v Sliceru. Vytvoření řádně nastaveného G kódu je základem kvalitního a bezproblémového 3D tisku. Ve slicovacím programu můžeme nastavit prakticky vše, a každý detail může mít zásadní vliv na výsledek. Přestože model obsahoval řadu chyb, poradili jsme si. Dinosauři se z vajíček klubali po třech až šesti měsících, nám na kroužku to trvalo o měsíc déle a vy se teď můžete podívat na průběh líhnutí.

Kateřina Čiháčková


Máme slona!

Nelly a Mia postavily na kroužku Lega slona. Stavba byla opravdu náročná a zabrala jim dvě odpoledne. Program jsme ještě tentokrát nevytvářeli. Tonda se pomocí iPadu připojil k pejskovi, kterého tak mohl vzdáleně ovládat. 
 


Stroj na pletení náramků

Na kroužku LEGO pod vedením pana učitele Martina Pradeho žáci (Marián Mareš, Vít Pergl a Mikuláš Čech) sestrojili náramkovač a pro své spolužáky upletli náramky.


Jak skládáme rubikovu kostku

Když nás po nějakém čase přestalo bavit skládání rubikovy kostky, tak jsme si na to v kroužku LEGO postavili malého, ale velmi šikovného robota: