• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Úspěšní řešitelé matematické olympíády

Pět úspěšných řešitelů z 5.A se ve středu 29. ledna 2020 zúčastnilo krajského kola matematické olympiády, které proběhlo na Krajském úřadě. Máme obrovskou radost, že se dva žáci dostali mezi čtyři nejlepší v kraji a všichni naši zúčastnění žáci mezi úspěšné řešitele.

Velká gratulace všem !!!


 
 Výlet 5. A do Prahy

Ve čtvrtek 3. října navštívila třída 5. A již potřetí Prahu. Tentokráte byla cílem Staroměstská radnice a náměstí s Týnským chrámem, kde se děti blíže seznámily s historií a osobnostmi těchto míst. Zajímavostí na výletě byla také návštěva alchymistického muzea a výroba lektvaru "dračí dech". S Prahou se děti rozloučily u sochy sv. Václava.

 

 


 
Výlet 4. A - Praha

Ve středu 22. května jsme s naší třídou jeli na výlet do Prahy. Po příjezdu jsme šli na Petřín, kam jsme vyjeli lanovkou. Z Petřína jsme se vydali na Pražský hrad, kde jsme prošli kontrolou a dále jsme pokračovali do Chrámu sv. Víta. V tomto chrámu mě nejvíce zaujala vitrážová okna, což jsou vytvořené obrázky z barevných sklíček. Pak jsme navštívili kostel sv. Jiří, kde je pochována svatá Ludmila. Zlatou uličkou jsme prošli k Daliborce, která se mi moc nelíbila, protože tam dříve bylo vězení s mučícími nástroji, které vypadaly děsivě. Krásná byla také procházka po Karlově mostě a povídání o stavbě mostu v muzeu. Nakonec jsme se byli projet po Vltavě na lodičkách a to bylo skvělý. Bylo zajímavé vidět Karlův most z Vltavy. Naší poslední zastávkou byl nově opravený orloj na Staroměstském náměstí, kde jsme se jako třída vyfotili. Výlet se mi moc líbil a už se těšíme na další. (Veronika Vallnerová, Jana Vištejnová)


 
Výlet 4. A na Vyšehrad

Ve středu 3. dubna jsme vyrazili s třídou 4. A na výlet do Prahy. Naše kroky mířily na Vyšehrad, kde jsme měli objednaný program s názvem MISE VYŠEHRAD.

Hravou formou, při které děti sbíraly historické atributy, poznaly místa Vyšehradského hradiště. Během vycházky tak navštívily Staré purkrabství, Královskou a knížecí akropoli, kostel sv. Petra a Pavla, Vyšehradský hřbitov a Slavín a nakonec prošly podzemními kasematy až do tajemného sálu Gorlice, kde jsou umístěny originální sochy z Karlova mostu. Společně jsme se dozvěděli o mytologii a historii Vyšehradu a obohatili tak znalosti z vlastivědy. Během výletu jsme také došli po nábřeží k Národnímu divadlu a na Václavském náměstí jsme se s Prahou rozloučili. Už se moc těšíme na další výlet, který nás zavede na další krásná místa našeho hlavního města – na Pražský hrad a Karlův most.