• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Vánoční krabice

V listopadu vyzval školní parlament rodiče a žáky naší školy k zapojení do charitativní akce Vánoční krabice 2019. Výsledek předčil naše očekávání, protože jsme shromáždili velké množství věcí. Žáci přinesli sladkosti, knížky, stolní hry, plyšáky, hračky, oblečení i mnoho krabic, dárkových tašek a balících papírů. Členům parlamentu se společně s dalšími dobrovolníky podařilo všechno roztřídit a zabalit. V pondělí 16. prosince jsme vše slavnostně předali paní Svobodové a Kešnerové z Oblastní charity Šluknov.

Doufáme, že se tato akce stane na naší škole tradicí. Moc děkujeme všem, kteří přinesli věci a pomohli tak zpříjemnit Vánoce dětem ze sociálně slabých rodin.

ZDE si prohlédněte video z akce.

(za školní parlament J. Lhotová)


 
Setkání žákovských parlamentů ZŠ Libereckého kraje

V pátek 6. prosince se zástupci školního parlamentu zúčastnili na Krajském úřadě společného setkání s dalšími 9 parlamenty Libereckého kraje. Setkání zahájili Mgr. Petr Kozlovský, koordinátor Konzultačního centra pro ŽP, Mgr. Petr Tulpa, radní LK zodpovědný za rezort školství a Ing. Jiřina Princová, vedoucí odboru školství KÚ LK. Poté každá škola představila svůj parlament. V dalším programovém bloku školy představily akci, která se povedla a je inspirativní pro ostatní. Náš parlament se pochlubil především loňským bleším trhem pro Karolínku. Žáci byli v další části rozděleni na skupiny a v nich diskutovali nad zadanými tématy - propagace akcí parlamentu, schůzky parlamentu, spolupráce parlamentu, problémy při realizaci akcí. Nakonec dostala každá škola za úkol vybrat, co je nejvíce zaujalo. Pro naše zástupce byl těžký úkol vybrat to nejvíce inspirativní. Potěšilo nás, že některé naše akce byly hodnoceny ostatními parlamenty jako nejvíce zajímavé a že naši zástupci zvládli nejlepší prezentaci svého parlamentu.

 


Akci hodnotíme jako velmi přínosnou a doufáme, že se nám podaří uskutečnit nové nápady. (za školní parlament J. Lhotová)


 
 Úklid okolí školy

Školní parlament se v tomto školním roce rozhodl zapojit do projektu 72 hodin. Během 72 hodin se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. My jsme se rozhodli uklidit okolí naší školy a ve čtvrtek 17. října odpoledne tak skupina dobrovolníků sbírala odpadky kolem školy a zametla schody a chodníčky u školy. Výsledkem bylo nejenom čisté okolí, ale i mnoho úsměvů a dobrých pocitů z vykonané práce. Všem děkujeme a vážíme si jejich ochoty pomáhat.
 

(za školní parlament J. Lhotová)


 
Sto důvodů k úsměvu

Charitativní akce nadace Tesco

Dne 12. 10. 2018 jsme se sešli ráno v 8.30 hod ve Fugnerově ulici. V nákupním centru Fórum jsme se seznámili s ředitelem řetězce Tesco, který nás provedl po celém obchodním domě, kromě skladových prostor. Rozdělili jsme si, kdo co má nakoupit a šlo se na věc. Během několika prvních minut, přišla první dvojice z Tesca, která nakoupila zadané věci. Následně dorazili všechny pověřené osoby. Vše jsme pečlivě zkontrolovali. Po hromadném nákupu, jsme si dali malou pauzu a přemístili jsme se do domova důchodců.

Zde už vše bylo připraveno podle plánu a my jsme netrpělivě čekali na příchod prvních seniorů, kterým jsme rozdali nakoupené dárky. Drobnosti určené nemohoucím stařečků roznosily sestřičky a ošetřující personál, do jednotlivých pokojů. Pan ředitel domova důchodců nás také provedl po celém areálu.
Po této finální prohlídce nás čekala už jen cesta domů a příjemný pocit z dobře využitého času a radosti, kterou jsme naším konáním učinili, tak vzácným lidem, jako jsou právě obyvatelé domova důchodců.