• 486 112 233
  • 605 965 088
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  • Po-Pá 07:00-15:30

Článek

Valentýnská přání

Členové školního parlamentu se letos rozhodli, že využijí svátku sv. Valentýna a udělají radost svým spolužákům. Od 6. do 13. února byly na chodbách umístěny tematicky vyzdobené krabice, do kterých mohl kdokoli hodit své přáníčko. Přání muselo být označené jménem a třídou adresáta a nesmělo obsahovat nic nevhodného. V úterý 14. února ráno členové parlamentu přání roztřídili a během 1. a 2. vyučovací hodiny předali adresátům ve třídách. Většina přání byla velmi hezky vyrobená a milým překvapením byla i přáníčka pro učitele, asistenty, kuchařky a dokonce i pro zvířátka ve školní zoo.

Děkujeme všem, kteří se rozhodli udělat někomu radost!

(za školní parlament Jana Lhotová)


Tříkrálová sbírka

V pátek 6. ledna se již podruhé uskutečnila tříkrálová sbírka. Tři členové školního parlamentu se oblékli do kostýmů králů a společně s průvodkyněmi, kterými byly také členky parlamentu, navštívili každou třídu ve škole. Průvodkyně seznámily žáky s původem tohoto svátku a tři králové vybírali do zapečetěné kasičky finanční dary. Do sbírky přispěla velká většina žáků a učitelů. Celkem se nám podařilo vybrat 12 798 Kč a veškerý výtěžek jsme věnovali Charitě Liberec, která použije vybrané peníze na pomoc seniorům, matkám s dětmi v nouzi, nemocným a handicapovaným.

Všem, kteří do sbírky přispěli, moc děkujeme!

(za školní parlament Jana Lhotová)


Pyžamový den

Ve středu 16. listopadu proběhl na Oblačné „pyžamový den“ pod taktovkou školního parlamentu. Potřeba kvalitního spánku je důležitá a před prodlouženým víkendem příjemné zpestření chodu školy. Děkujeme všem žákům a učitelům, kteří se akce zúčastnili a rodičům žáků prvního stupně za spolupráci.

Eliška Handšuhová
Koordinátorka školního parlamentu


Halloween 2022

I v tomto školním roce se školní parlament rozhodl pokračovat v tradici a v úterý 1. listopadu jsme si společně připomenuli Halloween. Většina žáků i někteří učitelé přišli do školy ve strašidelném kostýmu. K vidění bylo mnoho duchů, kostlivců, čarodějů, upírů a mumií. Jak probíhají tradiční oslavy tohoto svátku se žáci dozvěděly především v hodinách angličtiny.

Všem, kteří se do akce zapojili, děkujeme a doufáme, že si všichni tento den ve škole užili!

(za školní parlament J. Lhotová)


No back pack day

V pátek 14. října proběhl na škole den bez školních tašek a batohů. Spousta žáků si donesla školní potřeby v kufrech, kýblech, krabicích a košících. Někteří překvapili i originálně - např. koupelnový stolek na kolečkách, přilba, kočárek pro panenku, koš od sekačky na trávu, hrnec, růžová plastová tatrovka nebo (prázdná) basa od piva a další. Děkujeme všem zúčastněným a rodičům žáků prvního stupně za pomoc.

Za školní parlament Eliška Handšuhová


Úklid okolí školy

I v tomto školním roce se členové školního parlamentu zapojili do již tradičního úklidu okolí školy. Ve čtvrtek 13. října odpoledne si většina členů parlamentu a několik dalších dobrovolníků navléklo ochranné rukavice, vysbírali odpadky kolem školy a zametli schody a chodník. Všem děkujeme za pomoc!

(za školní parlament Jana Lhotová)


Bleší trh

V úterý 17. května se konal bleší trh na podporu školní zoo. Organizace se ujali žáci školního parlamentu a žáci z kroužku chovatelství. Celý měsíc před konáním akce nosili žáci věci na prodej a také krmení, podestýlky a další nezbytné věci pro zvířata ve školní zoo. Na bleším trhu se nám podařilo prodat velkou většinu knih, oblečení a hraček. Kromě nakupování se mohli návštěvníci občerstvit ve školní kavárničce, poslechnout si hudební vystoupení našich žáků, vyfotit se se zvířátky a podívat se na film natočený bývalými žáky školy. Počet návštěvníků překonal naše očekávání a díky nim se podařilo vydělat 8 031 Kč. Veškerý výtěžek věnujeme školní zoo.

Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme za pomoc a podporu!

(za školní parlament a kroužek chovatelství Alena Petrová a Jana Lhotová)


Úklid okolí školy

V úterý 26. dubna členové parlamentu společně s dalšími dobrovolníky opět uklidili okolí naší školy. Zametli schody a vysbírali odpadky z trávníků a chodníku. Všem, kteří se do úklidu zapojili, děkujeme. A doufejme, že okolí školy vydrží dlouho čisté.

(za školní parlament Jana Lhotová)


 Velikonoční přání

I tento školní rok se členové školního parlamentu rozhodli vytvořit velikonoční přání pro seniory. Do tvorby se zapojili žáci celé školy a kromě přáníček vyrobili i velikonoční dekorace. Snad potěší a udělají radost seniorům v Domově sv. Vavřince v Chrastavě a v domově s pečovatelskou službou v Liberci.

(za školní parlament Jana Lhotová)


Den učitelů

Po dvouleté pauze jsme se opět vrátili k tradiční akci, kterou si připomínáme Den učitelů. Žáci 7. , 8. a 9. tříd si zkusili učitelské povolání a zastoupili vyučující v některých hodinách na 1. stupni. Zájem o roli učitele byl velký a vybraní žáci se velmi zodpovědně a pečlivě na svou hodinu připravili. Spokojeni byli i žáci 1. stupně, kterým se všechny hodiny líbily.

(za školní parlament Jana Lhotová)


Ponožkový den

Letos poprvé jsme se zapojili do Ponožkového dne u příležitosti Světového dne Downova syndromu. Rozhodli jsme se podpořit tyto děti i dospělé alespoň tímto jednoduchým způsobem - vzít si na každou nohu jinou ponožku. Děkujeme všem, kteří si vzpomněli a nebáli se být alespoň pro tento den jiní!

(za školní parlament Jana Lhotová)


Den na pomoc Ukrajině

V pátek 11. března se naše škola rozhodla projevit solidaritu s Ukrajinou a pomoci všem, kteří jsou válečným konfliktem zasaženi. Většina žáků a učitelů přišla oblečena do modré a žluté barvy. V charitativní sbírce se podařilo vybrat 27 171 Kč. Celou částku věnujeme na konto SOS Ukrajina Člověka v tísni.

Děkujeme všem rodičům a dětem, kteří se rozhodli nezůstat lhostejní a vyjádřit nesouhlas s ruskou agresí na Ukrajině.

(za školní parlament Jana Lhotová)


Pyžamový den

V úterý 1. března jsme si užili ve škole pohodový den v pyžamech, nočních košilích a županech. Někteří si přinesli do školy dokonce i plyšáky. V hlasování o nejlepší oblečení zvítězil Matyáš z 5. třídy, na 2. místě skončila Kája ze 3. třídy a jeden z vyučujících.

Všem, kteří se do akce zapojili, děkujeme! (za školní parlament J. Lhotová)


Sbírka na ochranu přírody v Africe

Zapojte se do charitativní sbírky na pomoc zvířatům v Africe plakát akce ZDE). Stačí donést starý mobil, nebo tablet. Sbírka trvá do 29. dubna 2022.

Předem děkujeme!

(za školní parlament Jana Lhotová)


Tříkrálová sbírka

Tento rok jsme se poprvé zapojili do tříkrálové sbírky. Pan Řehoř, ředitel Charity Liberec, naši školu pasoval na skokany roku. Podařilo se nám totiž vykoledovat neuvěřitelných 12 140 Kč! Vše jsme věnovali Domovu pokojného stáří a Domovu pro matky s dětmi v tísni. Děkujeme všem rodičům a žákům, kteří přispěli, a těšíme se, že příští rok tuto částku překonáme.

(za školní parlament Jana Lhotová). 

 


Teplákový den

 V úterý 18. ledna jsme si zpříjemnili den pohodlným oblečením. Většina žáků i učitelů měla na sobě tepláky, teplákové bundy, mikiny, legíny, nebo teplákové šaty. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili. A těšíme se na další! (za školní parlament Jana Lhotová)


Vánoční den

V úterý 21. 12. jsme si užili příjemnou vánoční atmosféru. Nejenom, že jsme o přestávce poslouchali ze školního rozhlasu vánoční písničky, ale většina žáků a učitelů přišla také do školy ve vánočním oblečení. K vidění byly vánoční svetry, šaty, trička, čepičky, ale i ponožky, náušnice a čelenky. 

Všem, kteří se do akce zapojili, moc děkujeme! 

(za školní parlament Jana Lhotová)


Akce pro školní parlamenty

Člověk míní a covid mění, aneb v úterý 14. 12. se žáci naší školy měli zúčastnit workshopu na tvorbu podcastu v rámci setkávání školních parlamentů. Jelikož jsme z přihlášených škol zůstali jediní, připravili organizátoři akce pro nás náhradní ale neméně atraktivní program v podobě únikové hra Poznej Lipo.ink. Pomocí chytrého telefonu luštili žáci QR kódy a získávali informace o fungování Lipo.ink. Vyhrál Dan Hejduk.

Nakonec proběhlo vyhodnocení soutěže Provětrej Sudety. Zadání žáci dostali jako dobrovolný úkol na jaře během distanční výuky dějepisu. Vyhrály ji z celého Liberce naše žákyně Bára Kalinová a Naty Nguyen, které dostaly krásnou odměnu v podobě reproduktoru JBL. Moc jim gratulujeme a věřte, že bylo pro nás těžké udržet „tajemství“ o výhře, ale vyplatilo se a moment překvapení a radosti si můžete prohlédnout na fotografii.

Za školní parlament

Eliška Handšuhová

 


Halloween

V pondělí 25. 10. jsme ve škole v předstihu (kvůli podzimním prázdninám) oslavili Halloween. Děkujeme všem zúčastněným (a samozřejmě i rodičům) za skvělé kostýmy!

(za školní parlament Jana Lhotová)

Paměť naší školy

Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se zúčastnili 4 členové školního parlamentu workshopu Paměť naší školy v prostorách Lipo.ink v budově Krajského úřadu. Z počátku jsme netušili, co si pod tímto názvem představit, ale záhy jsme zjistili, že se jedná o novinářskou práci a vedení rozhovoru s pamětníkem, např. absolventem naší školy. Společně se členy parlamentu ZŠ Česká ve Vesci jsme tak úspěšně pronikli do světa žurnalistiky a uvidíme, zda své znalosti v praxi uplatníme.

Eliška Handšuhová (koordinátorka školního parlamentu).


Halloween

V pondělí 25. 10. si společně připomeneme blížící se Halloween. Přijďte do školy v některém z halloweenských převleků, těšíme se na všechna strašidla, kostlivce, čarodějnice, mumie a princezny! Plakát si prohlédněte ZDE.

(za školní parlament Jana Lhotová)

Úklid okolí školy

V úterý 19. října proběhl již tradiční úklid okolí naší školy. Úklid zorganizoval školní parlament a téměř všichni členové našeho parlamentu se úklidu zúčastnili. Kromě nich se do úklidu zapojilo několik dalších žáků 8. a 9. třídy. Všem moc děkujeme!
(za školní parlament Jana Lhotová)

Proběhl Suit Up Day

I v tomto školním roce se členové parlamentu rozhodli zapojit se do projektu Hrdá škola. Ve středu 13. října se uskutečnila první akce - Suit - up den. Žáci a učitelé přišli do školy oblečeni do svého nejlepšího formálního oblečení a společně jsme si užili příjemnou slavnostní náladu během vyučování.

Všem děkujeme za zapojení do této akce a těšíme se na další.

(za školní parlament Jana Lhotová)

Trička pro školní parlament

Tento rok jsme pořídili trička pro školní parlament z dotace magistrátu, který dlouhodobě žákovské parlamenty na školách podporuje. Dětem se moc líbí a už se těší, až se společně sejdeme a trička spolužákům i veřejnosti předvedeme také na nějaké školní akci… Doufejme, že brzy!